Recent Posts

 • Czy stres jest zły?

  Czy stres jest zły?

  Stres to naturalna reakcja organizmu na nagle pojawiające się problemy. Dzięki niemu możemy w szybki i efektywny sposób skutecznie poradzić sobie z kłopotem. O ile jednak krótkotrwały stres działa mobilizująco, o tyle znacznie gorzej jest, kiedy odczuwamy napięcie przez długi czas. More from my siteAlkohol szkodliwy dla wątrobyWystępowanie wysiłkowego nietrzymania moczuProdukt …Read More »
 • Wypadanie włosów – codzienność, która może dopaść każdego

  Wypadanie włosów – codzienność, która może dopaść każdego

  Wypadanie włosów jest dolegliwością, z jaką boryka się coraz większa liczba osób nawet w młodym wieku. Stres, niewłaściwa dieta, czasem wpływ na to mają sprawy androgenowe. W każdym razie to problem, z którym można się uporać, tylko potrzeba czasu. More from my siteCzym jest stulejkaChirurgiaWystępowanie wysiłkowego nietrzymania moczuMagnez z witaminą b6Produkt …Read More »
 • Produkty makijażowe marki stay matte

  Produkty makijażowe marki stay matte

  W sprzedaży dostępne są różne produkty marki rimmel, jednak jednym z najpopularniejszych pozostaje stay matte rimmel. Jest to związane z tym, że stay matte jest najwyższej jakości podkładem pod makijaż, a przecież podkłady używane są przez wszystkie kobiety robiące swój codzienny makijaż. Poza tym ten podkład bardzo dobrze spełnia rolę podkładu …Read More »

Farmakologia

FarmakologiaFarmakologia to nauka o działaniu leków. Jest jedną z wielu dziedzin medycyny. Polega na określaniu mechanizmów działania podawanych lekarstw. Określa skutki leków na nasz organizm. Zajmuje się również oszacowaniem dawkowania, które jest bezpieczne i nie wywoła niepożądanych skutków ubocznych dla naszego organizmu.  Farmakolodzy ciężko pracują by ustalić dawkę, która nie zaszkodzi i nie wywoła skutków ubocznych ale pomoże zwalczyć nasze dolegliwości.  Farmakologia jest ściśle związana z dziedziną nauki jaką jest chemia. W głównej mierze zajmuje się budową oraz właściwościami substancji chemicznych. Określa jakie poszczególne substancje mają wpływ na nasz organizm. Określają również dawki, które są pozytywne dla naszego organizmu oraz praktyczne zastosowania tych substancji w leczeniu i zapobieganiu chorób.  Farmakologia potrafi również określić jakie dawki określonych substancji mogą wywołać poszczególne skutki uboczne oraz określić dawki, które są całkowicie neutralne lub pozytywne dla naszego organizmu.  Jak każda z dziedzin medycyny, farmakologia jest niezbędna w dzisiejszych czasach.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Czy stres jest zły?

  Czy stres jest zły?

  Stres to naturalna reakcja organizmu na nagle pojawiające się problemy. Dzięki niemu możemy w szybki i efektywny sposób skutecznie poradzić sobie z kłopotem. O ile jednak krótkotrwały stres działa mobilizująco, o tyle znacznie gorzej jest, kiedy odczuwamy napięcie przez długi czas. More from my siteAlkohol …
 • Czy stres jest zły?

  Czy stres jest zły?

  Stres to naturalna reakcja organizmu na nagle pojawiające się problemy. Dzięki niemu możemy w szybki i efektywny sposób skutecznie poradzić sobie z kłopotem. O ile jednak krótkotrwały stres działa mobilizująco, o tyle znacznie gorzej jest, kiedy odczuwamy napięcie przez długi czas. More from my siteAlkohol szkodliwy dla wątrobyWystępowanie wysiłkowego nietrzymania moczuProdukt do mycia twarzy – …